Led Driver Nedir

Panel Led Driver 12-18 Watt
2 Amper 24 Watt Led Trafo

A title

Image Box text

Panel Led Driver 12-18 Watt

Driver çok hassas enerji akımı ile çalışan diyotlardan meydana gelir. Farklı her led’in  değişken voltu, ve akımı vardır. İmalatçı firmalarına göre bu voltaj ve akımlarda farklı değişiklik görülebilir. Bu değişikliğin amacı  renk tonlarıyla alakalıdır. Bu sebepten dolayı alacağımız led!in teknik değerlerini  araştırmadan çalıştırmamız sakıncalıdır.

Led sürücüler de bu amaç ve gaye dogrultusunda imal edilmiş akım sınırlamalı ve besleme kaynaklarıdır. Alacağımız ledin  Trafo üzerindeki yazan açıklama yazılarını da dikkatli okumamız lazım. https://ledtr.com/trafo-cesitleri/metal-kasa-led şayet bizim ihtiyacımızı uygunsa kullanmalıyız. Mmesela bir led sürücüsünün üzerinde 20×1 watt  yazıyosa bu sürücüde seri olarak bağlayabileceğimiz 20 adet 1 watt high power ledi kullanmalıyız.

Eğer bu cihazın üzerinde en düşük çıkış akımı yazar bu akım ne ise en az o kadar power  led i çalıştırabiliriz, yani elimizde 20×1 watt yazan led trafomuz var bu sürücünün üzerinde yazan output  max 59 volt minumum 9,7 volt yazıyor ise en az 3 seri led ile çalıştırabilirsiniz anlamı çıkmaktadır. Bir adet ledde forwat voltajını 3,2 volt ele alırsak x 3 led serisinde 9,6 voltu elde edebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir