Led Ampul İncelemesi

Led Ampul İncelemesi

Led Ampul İncelemesi

led ampul incelemesi
led ampul incelemesi

Led Ampul gelecekten gelen aydınlatma sistemlerinin ortak adı olarak öne çıkmaktadır. Çünkü hem aydınlatma görevini yerine getirirken hem de insanlık için pek çok önemli konuya destek oluşturmaktadır. Led ampul çözümlerine göz attığımızda başlıca olarak;

  • Ekonomik veriler
  • Aydınlatma kalitesi
  • Güvenli aydınlatma
  • Düşük akım çekimi başlıkları öne çıkmaktadır.

Led Ampul Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekilen Konular

                 Led Ampul değişen aydınlatma sistemleri göz önünde bulundurulduğunda başarıyı yakalamış ve başarısını sürdürme olanağı olan yegane aydınlatma sistemi olarak öne çıkmaktadır. Geçmişte kullanılan ve hali hazırda kullanılmaya devam edilen ampul teknolojileri ile kıyaslandığında önemli avantajlar sağlarken aynı zamanda aydınlatma sistemlerinde gözle görülür kullanım ömrü sunmaktadır.

Aydınlatma söz konusu olduğunda akla pek çok önemli nokta gelmektedir. Zira yakın zamanda elde edilen bilimsel veriler ofis çalışanları ve öğrencilerin aydınlatma sistemlerinden doğrudan etkilendiğini ortaya koymaktadır. Daha anlaşılır bir dil ile konuyu ele aldığımızda elde edilen veriler bizlere led aydınlatma sistemlerinin bireyler üzerinde konsantrasyon ve yaratıcılığı arttırdığı sonucunu oluşturmaktadır. Bu yönü ile bakıldığında dahi iyi bir aydınlatma sisteminin çalışma temponuzu olumlu yönde etkileyeceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Ekonomik veriler:

Konusuna geri döndüğümüzde geçmişte kullanılan CFL tasarruf ampulleri ile kıyaslanmayacak düzeyde kalite vaat eden l Led Ampul sistemlerinin değer kazandığı görülmektedir. Gelişen teknoloji ortaya E27 tipi ampulleri ortaya çıkarmış olsa da sahip oldukları fiyat etiketleri bu alanda gerçekleşen eğimi geliştirmeye yetmedi. Fiyat anlayışı bir yana, ürünlerin sık tercih edilen alternatiflere dönüşmesi bir anda pek çok üreticinin bu alana yönelmesine neden olmuş durumda. Rekabetin bu denli yükseliş göstermesi beraberinde üretim tekniklerini ve fiyat düşüşlerini de beraberinde getirmiştir.

Led Ampul dünyasında bu denli geniş üretim ağının kurulmuş olması CFL ampuller ile olan rekabeti arttırmakla kalmadı, hem yarışta led ampullerin öne geçmesini sağlarken hem de Led Ampul piyasasının oluşmasını ve kendi içinde rekabetin ortaya çıkmasını sağladı. Mevcut süreçte CFL ampuller ve led ampuller ile neredeyse aynı fiyat etiketi ile satılması mümkün olmuş durumda. Fakat burada lef ampullerin olağan üstü bir katkı sağladıklarını söylemek yanlış olmayacaktır.

Aydınlatma kalitesi:

Merak uyandıran en önemli detaylardan biri de hiç şüphesiz aydınlatma kalitesinde söz konusu oluyor. Led ampullerin yaygın olarak kullanılmaya başlanması dönüşümü son derece hızlı bir ivme ile gerçekleştirmektedir. Bu nedenle hali hazırda tüketicinin led ampul değişikliğine giderken önemli soru işaretleri ile karşılaşması söz konusu olmaktadır. Bu soru işaretlerine baktığımızda karşımıza çıkan ilk detay şüphesiz ürünler kullanım ömürlerine gerçekleşmektedir. Aydınlatma verimi ve kullanım ömrüne teknik açıdan baktığımızda;

CFL ampullerin 50 – 70 lumen aydınlatma sunduğu görülüyor.

Led Ampullerde ise 100 Lumen aydınlatma gücü sağlandığı ilk incelemelerde tespit ediliyor.

İncelediğimizde Işık ve lümen gücü yüksek olan led ampul markaları

Osram lamba

Phlips lamba

General lamba

Vestel lamba marka ürünlerini almanızı tavsiye ederiz.

Daha teknik bir açıdan baktığımızda 10 watt kullanan bir CFL ampul 500 700 lumen aydınlatma olanağı sunarken aynı güç ile Led Ampul den 1000 lumen değerinde bir aydınlatma kalitesi elde etmek mümkün. Lumen konusunda daha teknik detayları paylaşmak gerekirse; 1 Metre kare için 100 lumen’a ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durumda 30 metre karelik bir ortamın kaliteli bir şekilde aydınlatılması için 3000 lumen gücünde bir aydınlatma sistemi ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Bu durumda 30 watt değerinde bir led ampul istediğiniz aydınlatmayı sunarken, fazlası ile ekonomik bir aydınlatma da sizlere sunulmuş olacaktır. Kullanım ömrüne baktığımızda 50 bin saate varan kullanım ömürleri ile Led Ampul kullanımı daha ideal bir aydınlatmaya dönüşmektedir. Günceleme 21.05.2019

Led Ampul İncelemesi” yazısında bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir