Led panel spot nedir?

Led panel spot nedir

Led panel  spot nedir?

LED paneli
LED paneli

Led panel spot  nedir diye kısaca bahsedecek olursak alüminyum bir  kasa içerisine dizilmiş LED çip modül yardımıyla meydana gelen ışığın, ön tarafında bulunan  difüzör yardımıyla ışığın genele yayılarak oturduğumuz mekanları homojen bir şekilde aydınlatmaya yarayan parçaların genel adına  LED Panel spot denir.

Enerji tasarrufu

fiyatları

Ölçüleri

montajı

Işık Gücü

Renk sıcaklığı

Acil aydınlatma

Çeşitleri nelerdir

Kullanım alanları nerelerdir 

Eski tip floresan tipli etanj veya parabolik armatürleri  LED Panel ile değişimini yaparsak  enerji tasarrufunda elde edeceğimiz en etkili hızlı bir yoldur. Bu sayede bakım onarım ve tamir gerektirmeyen uzun ömürlü estetik bir görünümlü bir ürüne sahip olmuş olursunuz.

LED Panel spot fiyatları

Led panel spot fiyatları maliyet bakımından  tasarruflu  lambalara göre oldukça yüksektir. Fakat tasarruflu armatürün ve panelin harcadığı enerji ile  mukayese edersek olursak PANEL 1 Yıl içinde kendini kesinlikle amorti edecektir. Yüksek enerji maliyetlerinin sürekli arttığı hesaba katıldığında, bu dönüşüme katılmak hem kendimizin hemde ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını azaltacağından  hiç şüpheniz olmasın.

Panel led çeşitleri

Panel led çeşitleri ithalatçı firmalar veya imalatçı firmalar aydınlatma armatürlerini standart olarak Ölçülerde genellikle 300×300 mm 600×600 mm, 1200×600 mm ve 1200×300 mm alçıpan, taşyünü, klipin tavana uyacak şekilde tasarlanmıştır. Ürün Siparişi verirken mutlaka bu  ölçüleri satıcı firmaya söyleyiniz. Yukarıda belirttiğimiz ölçülerin özellikle (backlight) armatürlerin 9 cm’e kadar kasa derinliğine sahip olabilir. Burada montajı yapılacak yerin yeterli derinlikte olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Panel Montajı

Panel led montajı  tüm yayların tavanda daha önceden uygun ölçülerde açılmış deliğin içine geçecek şekilde tutun ve ürünü yerleştirin. Yaylar tavandaki montaj deliğinin içine geçtiğinde yayları bırakın ve ürünü tavana doğru iteleyin. Ürünün tam olarak yerine oturup oturmadığını kontrol edin. Anahtarı açarak ürünün yanıp yanmadığını kontrol edin. 

Sıva altı spot  için kullanılacak  (alçıpan, taşyünü),gibi sıva üstü ve clip-in tavanlar uygun olan farklı armatür modelleri için montaj aparatları bulunmaktadır. Alçıpan, tavan için alçıpan  kasa, sıva üstü için sıva üstü kasa, klipin içinde klipin çerçeve almanız gerekmektedir. Tedarikçi firmaya sipariş verirken, mutlaka tavan modeline uygun gerekli bilgiyi vermelisiniz..

Eski tip  floresan tipli  armatürlerin ışığı %40’ına yakın olan kısmı armatür içinde kayıp meydana gelir.  LED Panel armatürlerde ise difüzör  sayesinde  ışığa yön verdiğinden dolayı daha az enerji ile çok daha fazla ışık elde edilir.

Alacağınız ürün  uzun vadeli olmasını ve enerji  tasarrufu sağlamak istiyorsanız, yüksek etkinlik faktöründeki ışık verimi alabilmeniz için mutlaka markalı ve  kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. Kesinlikle ucuz ürünler almayın. haftaya yazımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz

Acil aydınlatma

Acil aydınlatma armatürlerinin  (sabotaj, yangın ve deprem gibi)  durumlarda devre dışı kalması durumunda insanların güvenli bir şekilde yön bulmasını sağlayan aydınlatma türüdür. Acil aydınlatmanın 2 tür çeşidi vardır. Birinci olanı  kaçış aydınlatması, ikincisi ise  yedek aydınlatmadır.

1) Acil Kaçış aydınlatma olağan bir durumdan meydana gelen (yangın, deprem, terör) gibi durumlarda binanın acil tahliye edilmesi ve kurtarma ekiplerinin kaçış yolu üzerinde görme koşulları sağlanarak daha kolay müdahale ile işlerini kolaylaştırmasını sağlayan sistemdir.

2) Yedek aydınlatma demek, elektrik kesintisinden meydana gelen arızalardan kaynaklanan veya farklı bir arıza durumunda, aydınlatılacak bölgenin güvenli seviyelerde kalması sağlanır.

Led panel spot fiyatları  hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteseniz kategori sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
https://www.silverled.net/urun-kategori/panel-kare

Led panel spot nedir?” yazısında bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir