aydınlatma ne demek, neden kullanmalıyız

"Led 

aydınlatma ne demek, neden kullanmalıyız

Belirli bir ortam içerisindeki maddeleri istenilen ölçülerde görsel tanımlamaya uygun olacak şekilde hazırlanmış ışık uygulamasına AYDINLATMA denir. Bir hacmin hepsinde belirli şartlar kapsamında istekleri karşılamak suretiyle yapılan  genel aydınlatma denir.

Projektör kapalı veya açık mekanlarda genel olarak yanı sıra farklı vurgu, yönlendirme veya bir başka yere ihtiyaç olarak hissedilen kısmi bölgelerin ise bölgesel Işıklandırma olarak tabir edebiliriz.

aydınlatma3

Bölgesel olarak  bazı zamanlarda  genel olarak yetmediği durumlarda  yeterli aydınlık düzeyini sağlayabilmek  maksadıyla yapılırken; kimi zaman da bir nesnenin üzerine vurgu yapmak ya da estetik görüşe katkı sağlamak amacıyla kullanılır.

Herhangi Bir ortam  için; en ekonomik ve hesaplı enerji ve ışık kaynaklarının kullanılmasından da öte farklı bir çözüm yollarına gidilmeli ve işletme-yatırım maliyetlerinin yanı sıra istenilen görsel konfor kriterini yerine uygun bir şekilde getirecek en uygun çözümü sağlamaktır.

Tasarımında göz önünde bulundurulması gereken konfor ölçütleri ise;niteliği,niceliği, ışıklılık ve yüzeysel özellikleri olarak sayabiliriz.

aydınlatma4

Aydınlatma nedir  sorusuna yeni nesil aydınlatma sistemi olarak cevap bulduktan sonra eğilmemiz gereken asıl konu şüphesiz ürünün çalışma mantığı olmalıdır.

Çünkü ürünün çalışma mantığını bilmek size sağlayacağı büyük avantajı fark etmenizi de sağlayacaktır. Led aydınlatma sistemleri normal aydınlatma olarak bildiğimiz balon ampuller ile kıyaslanamayacak kadar az enerji tüketmektedir.

Başlı başına düşük enerji tüketiminin altını çizmek son derece büyük bir artı olacaktır. Her geçen gün artan enerji maliyetlerinden korunmak için düşük enerji tüketimli led aydınlatma sistemleri tercih edilebilir

Aydınlatma neden kullanmalıyız

Sorusuna aranan cevaplara devam ederken ikinci karşımıza çıkan ayrıcalığı ise ürünün son derece uzun ömürlü olması olacaktır.

Led aydınlatma sistemleri 50 bin saat çalışma kapasitesine sahiptir. Bu bile düşünüldüğünde birkaç insan hayatı boyunca aydınlatma sisteminin sorunsuz çalışacağı ortaya çıkmaktadır.

Bu sayede evinizde sadece bir kez kullanacağınız aydınlatma sistemi ile büyük bir tasarruf hareketi ortaya çıkacaktır.

aydınlatma2

Neden Kullanmalıyız sorusuna sunulacak cevaplar arasında yer alan bir başka önemli konu ise bu ürünlerin yangına ve yüksek voltaj sorunlarına mükemmel bir çözüm oluşturmasıdır.

Led ampüller kapasitelerinin çok üstünde elektrik akımları ile karşılaştıklarında sadece kısa devre yaparak çipi yakmaktadır.

Bu sayede ampul patlaması ya da yangın riski ortadan tamamen kalkmaktadır. Bu yönü ile bakıldığında insan yaşamına sağladığı büyük katkıdan dolayı aydınlatma sistemlerinin tercih edilmesi son derece sağlıklı bir seçim olacaktır.

aydınlatma5

Neden Kullanmalıyız sorusuna sunduğumuz cevaplardan sonra bu ürünü en uygun ve kaliteli şekilde alacağınız adres önem taşımaktadır. https://www.silverled.net

Son derece uygun fiyatlar ve kaliteli ürünlerin yer aldığı mağazadan yaptığımız alışverişler ile ürünlerin kalitesini ve aydınlatma potansiyelini bire bir test ettik. 25.05.2019 tarihinde güncellenmiştir.

https://ledtr.com/armatur/dekoratif/ray-spot-lamba

Geniş ürün yelpazesi Philips lighting Led aydınlatma modellerine linkten bakabilirsiniz. https://www.lighting.philips.com.tr/

No Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.