Atölye Tipi Ledli Endüstriyel Sanayi Armatürü | Silver LED Aydınlatma Magazası


Atölye Tipi Ledli Endüstriyel Sanayi Armatürü

Led Projektör Ürunleri
Atölye Tipi Ledli Endüstriyel Sanayi Armatürü
Fiyatı      :      290 TL
Ürünün Özellikleri
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

 

Ürün Kodu:Slv-12

Atölye Tipi Ledli Endüstriyel Sanayi Armatürü

ürün nitelik
Smd Ledli Sanayi Armatürü 100w led yüksek Işık Gücü Güç: 100w
Çalışma Voltajı: AC85-265V

Led kaynağı:

koçanı liderliğindeki
PFC: >% 95 Güç verimliliği: >% 89
ışık Gücü: > 10000LM çip markası: Cree
Renk Sıcaklığı: 2700k-7000Kelvin Açısı: 120 90 45 derece
Renk dönüşüm indeksi: > 80 Malzeme: alüminyum gövde
Ip oranı: IP65
Sertifikaları:
Ömrü:40.000 > 50000 zamanı Garanti:

 2 Yıl

LED’li Armatürde Dikkat Edilecek Hususlar
Endüstriyel sanayi tipi armatür smd ledli  360 derce ışık vererek projektörün içinde 120 derece açıdan direkt, geriye kalan 240 dereceyi ise yansıtmalar ile aydınlatma sağlamaktadır. Bu sebeple sanayi armatürlerin lümen açısından  lüx olarak iletmesi verimi bakımından kesinlikle lede kıyasla en az % 30 civarlarında daha azdır.Ampüllerle karşılaştırıldığında led için imalatçı ve ithalatçı firmalar ürün kataloglarında açıkladıkları lümen değerleri imalatı yapılan ürünler (CE) standartlarında  25 derece  ısısında laboratuvar ortamında çalışılarak elde edilen değerin  sayısı ile çarpılarak elde edilen değere lümen değeri denir. Bu imkanlarla lümen değerleri teorik olarak doğru analiz edilsede pratikte asla gerçekleşmez.kullanılan driver ünitesi,alüminyum  kasanın ısı iletgen değeri ile, ön camın ve led sıralaması ile lümen değerlerinin eşit kalmasına karşın hedefteki mesafenin lüx değeri oldukça küçük olarak görünmektedir. Satın Alınan malzemelerin sağlıklı olarak test edilebilmesi için belirlenen uzaklıktaki led lümen ölçü değerlerini satıcıdan mutlaka isteyiniz. silverled

 1. Spor Tesislerinin Aydınlatılması
  Bu yazımızda aynı temellere dayandığından spor sahalarıyla birlikte iç aydınlatma konusu olan spor salonlarını da ele alacağız.Spor tesislerinde oyuncuların,hakem ve diğer görevlilerin,seyircilerin,TV yayını var ise yayıncıların aydınlatma ihtiyaçları karşılanmalıdır.Oyun alanı içinde olup bitenin rahatça görülmesine ilaveten seyirciler oyun alanının çevresini de görebilmeli ve spor tesisine güvenli şekilde girip çıkabilmelidirler.TV yayını var ise kaliteli yayın ihtiyaçları sağlanmalıdırki, bu daha kaliteli LED ile aydınlatma yapılması sağlanır.aydınlatmanın kalitesi aktivitesinin seviyesine de bağlıdır.Aktivite seviyeler aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.

  -Rekreasyon
  -Profesyonel (sırasıyla antreman,yerel müsabakalar,ulusal müsabakalar)
  -Profesyonel (sırasıyla antreman,ulusal müsabakalar,TV yayını yapılan ulusal ve uluslar arası müsabakalar)
  Sporaydınlatma tasarım kriterleri aşağıdakilerden oluşur.
  1.Yatay aydınlık seviyesi
  2.Düşey aydınlık seviyesi
  3.Aydınlatma seviyesi düzgünlüğü
  4.kamaşmanın sınırlanması
  5.Işık rengi sıcaklığı ve renk ayırımı
  6.Biçim-dokuyu ortaya çıkarmak ve gölge

  Işık Rengi Sıcaklığı ve Renk Ayırımı:Tavsiye edilen ışık renk sıcaklıkları ve renk ayırım indisleri yakın bir gelecekte tüm TV spor yayınlarının HD olacağı göz önüne alınırsa,TV yayını yapılacak tüm spot tesislerinde renk sıcaklığı 5500 K,R>90 olan lambalar seçilmesi doğru çözüm olacaktır.

  Spor Sahalarındaki Lamba Seçimi: Yukarıdaki tavsiye edilen ışık renk özellikleri çerçevesinde,profesyonel seviyede müsabakaların yapıldığı uluslar arası TV ve HIDTV olan tüm tesislerde metal halojen lambalar tavsiye edilir.Ulusal TV yayını ve amatör seviyede ulusal müsabakalar yapılan,yıllık suni ışık kullanım süresi uzun olan tesislerde de metal halojen lambaları öneririrz.Bu gurupta olupta suni ışık kullanım süresi orta olan sahalarda civa buharlı lambalar tercihedilebilir.Rekreasyon seviyesinde yıllık suni ışık kullanımı uzun olanlarda civa buharlı,30-40 saat gibi yıllık kullanım süreli ve tenis kortu,basketbol sahası gibi küçük boyutlu tesislerde tungsten harici atletizm ve bisiklet pistleri,atlı sporlarda ise yüksek basınçlı sodyum buharlı lambalar ihtiyacı karşılar.

  basınçlı sodyum buharlı lambalar ihtiyacı karşılar.
  TV Yayını olmayan tesislerde okçuluk ve atıcılıkta her seviye 2000 (K)>60 R
  Rekreasyon ve antreman amaçl harici atletizm ve bisiklet pistleri,atlı sporlarda 2000 (K)>20 R
  Rekreasyon ve antreman amaçl dahili atletizm ve bisiklet pistleri,atlı sporlarda 2000 (K)>65 R
  Rekreasyon ve antreman amaçlı harici basketbolsahaları ve tenis kortları……2000 (K)>60 R
  Bilardo tüm seviyelerde ……………………………………………………………..3000 (K)>85 R
  Ulusal TV yayını yapılmayan diğer tüm tesislerde,bütün seviyelerde………….4000 (K)>65 R
  Ulusal TV yayını yapılan tesislerde………………………………………………..4000 (K)>65 R
  Uluslar arası TV ve HDTV yayını yapılan tüm tesislerde………………………..5000 (K)>90 R

  Spor Salonlarında Lamba Seçimi:Bu tesislerde yıllık suni ışış kullanımı uzun olduğundan yüksekliği 5,50 m,ye kadar olan spor salonlarında çubuk uzun floresan 5,50 m,den yüksek olanlarda ise metal halojen lambalar tersih edilmelidir.

  Biçim-Dokuyu Ortaya Çıkarmak ve Gölge:Biçim-dokuyu ortaya çıkarmak ışığın geliş doğrultusuna,LED projektrör sayısına ve tipine bağlıdır.Biçim ve dokunun ortaya çıkarılması için toplam ışık akısının maksimum % 60,ı kamera tarafından ,minimum %40,ı karşı taraftan gelmelidir.

  Spor Sahalarında Projektörlerin Yerleştirilişi:Ana ilke projektörlerin,oyuncuların hakim bakış dışına yerleştirilmesi ve ışığın geliş açısının kamaşmaya sebep olmayacak değerde omasıdır.Bunların sağlanması için projektörler taç (uzun kenar)çizgisine paralel yerleştirilir.

Bir Cevap Yazın