Led Lambaların Kalitesi

  • Ürün Fiyatı
  • Ürün Kalitesi
Sending
User Review
0 (0 votes)

Summary

Led Lambaların Kalitesi
Lümen Bilgisi
Endüstriyel sanayi tipi smd ledli armatürde 360 derce ışık vererek projektörün içinde 120 derece açıdan direkt, geriye kalan 240 dereceyi ise yansıma ile aydınlatma sağlamaktadır. Bu sebeple sanayi armatürlerin lümen açısından lüx olarak iletmesi aydınlatma verimi bakımından kesinlikle ledlere kıyasla en az % 30 civarlarında daha azdır. 

Ampüller ile  karşılaştırıldığında ledler için ise imalatçı ve ithalatçı firmalar ürün kataloglarında açıkladıkları lümen değerleri imalatı yapılan ledlerin (CE) standartlarında 25 derece ısısında laboratuvar ortamında çalışılarak elde edilen değerin led,in sayısı ile çarpılarak elde edilen değere lümen değeri denir. Bu imkanlarla lümen değerleri teorik olarak doğru analiz edilsede pratikte asla gerçekleşmez.

Bir çok üründe Kullanılmakta olan driver üniteleri, alüminyum döküm veya zamak kasanın ısı iletkenliği ve ön cam ve led sıralamasındaki nedeni ile lümen değerleri sabit olarak kalması istenen mesafedeki lüx değerlerinin teknik şartnameye göre çok düşük olarak gkalmaktadır. Satın aldığınız ürünlerin sağlıklı bir şekilde karşılaştırılabilmesi için belirlenen alanlardaki lüx değerlerinin bilgilerinin istenmesi uygundur.

Kullanılan Ledler
İthalatçı firmalar china menşei ürünlerde kalitesi olmayan ucuz led kullanmış olmak suretiyle tüketimleri yüksek, markası bilinmeyen, ama yinede 1 yıl garanti veren ledleri satışa sunmaktadır.

Kullanılan Armatür Kasası
Görsellik amaçla yada reklam amacıyla alüminyumdan malzemeden imal edilmiş kasanın güneş, ışık, ısı, yağmur gibi olumsuz hava şartlarından dolayı dış etkenlere dayanıklı olması için soğutma sisteminde irdelenmiş ve maksimum sıcaklığının açık bir şekilde belirtilmiş olması gerekmektedir. Olması gereken standartların içinde belirtilmemesi durumunda ürünün dayanıklılığının azalması, yanlış kullanım şartlarına yol açması açısından aşırı ısınma sebebi ile elektriksel açıdan bir takım tehlikelere yol açmaktadır.

Leave a Reply