T5 Led Floresan 60 cm 16w

FLORESAN LED
Floresan 12v-24v Gun Isıgı
Fiyat      :      TL
urun ozellikleri
 • Lümen:1500
 • RENK:BEYAZ-GÜNIŞIĞI
 • uzunluk:60 cm
 • Volt:220 V Ac
 • Watt:20
urun Aciklamasi Video Tanitim Yorumlar

Ürün Kodu:Slv-24

Daha İyi Daha Verimli Aydınlatma Nasıl Yapılır?

okonomik olarak az enerji harcayarak daha yüksek ışık üretirler. 120 Cm uzunluğundaki Flamanlı Akkor lar 36 watt/lümen  gücüne sahipken LEDler ise 100 – 120watt/lümen  gücüne sahiptir.2)Düşük Elektrik Faturası daha az elektrik sarfiyatı daha iyi yüksek aydınlatma sağlar. harcanan enerji tüketiminde % 65 varan elektrik tasarruf elde edilir 3)Uzun Ömrü Kalitesine göre 50.000 – 80.000 saate varan dayanıklılığa sahiptir.Eski model flouresan lambaların ömrü 5.000 saattir. değişiminde maliyetlerini minimuma seviyeye indirirler.3)Yüksek ışık Gücü: 100 Ns içinde  üretmeye başlar.4)Düşük Isı Üretimi: Tüplü flouresan Akkor lambalarda flaman sıcaklığı 2700 ˚ C,Civa Gazlı halojenlerle 3100 ˚C, deşarjlı lambalarda tüpün sıcaklığı 800-1100 ˚C ye kadar çıkarken LED’lerde yonga ısısı 110 ˚ C’yi asla geçmez. soğutma maliyetlerini minimuma indirirler.

 

Tasarruflu ampuller elektrik tüketiminin %80’ini ışığa çeviren ampullerdir. Böylece oldukça yüksek kabul edilecek bir verimliliğe sahip olunur. Bu  evdeki elektrik sarfiyatının aydınlanma kalemini %10-15’lerden %2-3’e kadar geri çekerek ortalama bir ev için 4-5 TL tasarruf sağlarlar.

LED’lerin ışık verimliliği

verdiği verim, tükettiği elektrik enerjisine oranı ışık gücüne h ‘ denir,birimine ise Watt/Lümen dir.

Rakkamsal olarak değerleri.

Akkor verimi 12 – 15 lm/W

Civalı Halojende 18 – 22 lm/W

Gazlı Kompakt fluoresande 60 lm/W

Fluoresan lambalarda ise 55 – 104 lm/W

LED’lerdeki özellik ise durum farklıdır.  Kendi renk katagorilerine göre aydınlatma  etkinliğinde farklılık gösterir. Örnek verecek olursak; kırmızı renk yüksek lümen değerlerine sahiptir. 45 lm/W, yeşil renk 18 lm/W, sarı renk 35 lm/W, mavi renk 8 lm/W değerlerindedir.Aydınlatmalarda daha ağırlıklı olarak beyaz ışık veya soğuk beyazın nekadar önemli olduğunu kabul edersek beyaz renkli olanın verimliliği, üretici veya ithalatçı firmalara göre değiş genlik göstermekle beraber  18 – 25 lm/W arasında değişmektedir.Bu elde ettiğimiz sonuçlarla  şunu anlayabiliriz,ki bugünkü teknolojiyle  (mayıs 2005) tarihinde LED’ler akkor veya halojen ampuller alternatif seçenek olabilir.fakat kompakt fluoresan ampullerin aydınlatmada elde edilen verimlilik açısından rekabet edebilecek durumda değildir. Öbür taraftan bakacak olursak  ışık verimliliğinde gün geçtikçe teknolojide çok hızlı ilerleme kaydedilmektedir. 2008 – 2010 senelerinde  beyaz LED’de lümen gücü 1 watta ila 50 – 70 lm/W değerlerine çıkması beklenmektedir. ithalat yapan silverled  firmasının deklare ettiğine göre, deneysel ortamında yapılan kırmızı ışıkta 108 lm/W gücüne çıkmaktadır. ışığın renk değerleri farklı olduğu gibi  ışık açılar konusundada dikkat edilmesi gerereken. Bir durumdur.Bu aydınlatmalar yönlendirmeli bir  ışık olduğundan dolayı  verileri, cd (candela) veya mcd cinsinden tanımlanmaktadır.Yaydığı açılar  düzeyde düşük tutulmak Suretiyle  yüksek candela değerleri elde edilir. seçerken  değerlendirmeleri bu şekilde yaparak dikkat edilmelidir.

Yorumlar

 1. admin diyor ki:

  Elektronik Balastlı Floresan Lamba
  Elektronik olan balastlarda, temel esas şebeke akımı doğrultulur ve 20 kHz ila 100 kHz aralığında yüksek frekanslı, sinüsoidal olmayan doğru akım gerilimi üretilir. Lambanın akımı sınıflandırmak için elektronik olan stabilizasyon devresi kullanılır.120 cm floresan Lambaya paralel olacak şekilde bağlı olan kondansatöre bağlı olan lamba elektrotlarının ön ısınma akımının akması sağlanması ile ateşleme meydana gelmiş olur. mesela endüktif balastlı olan devrelerde starter görevini alır.

 2. aykan diyor ki:

  AYDINLATMADA ENERJİ TASARRUFU ve YÖNTEMLERİ
  Ülkemizde üretilen toplam enerji kaynağının %25‟i Çeşitli aydınlatma hizmetlerinde kullanılmaktadır.çevremizde oldukça sık olarak Kullanılan akkor flamanlı ampuller elektrik akımının %95‟ini ısıya çevirerek, sadece şok küçük bir kısmını ışığa dönüştürmek suretiyle aydınlatma imkanı sağlamaktadır.E27,GU10,MR16,G13, duylu 12V,24V,220V ile aydınlanan yerlerde bir takım olumsuzluklardan biride sıcak iklimlerden kaynaklanan ilave ısı sıcaklığını azaltmak için klima kullanımı ihtiyacının daha fazla artmasıdır demektir.Son zamanlarda oldukça gelişmiş olan kompakt T5,T8 LED Floresanlar gereksiz ısınmalara meyil vermediği gibi Tasarruflu ampule göre yaklaşık olarak 5 katı daha fazla verimli aydınlatma sağlamaktadır.Örnek verecek olursak , 100 Watlık gücünde bir lambanın sağladığı ışık miktarına eş değerde SMD 2835,5630,5050 veya 5730 modelinden 20 Watt‟lık mercekli LED Ampulden daha çok verim sağlamak mümkündür. Verimli ve markalı olan lambaların diğer bir avantajı kullanım sürelerine bağlı olarak normal piyasadaki ampullere göre çok daha dayanıklı olmasıdır. yaklaşık kullanım ömrü 6 aydır.oysa kaliteli ve garantili bir ürünlü kompakt LED floresan ampulun 4-5 sene gibi uzun bir kullanım süresi yaklaşık olarak öngürülmektedir.Çok verimli olmamasına rağmen normal eneji düşmanı eski ampuller maliyet bakımından ucuz olduğundan hem vatandaşlarımızın hem de kamu binalarınının ihtiyaçları dahilinde teklif alınarak yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

 3. admin diyor ki:

  Lambaların Gelişimi ve Mukayesesi:
  Görüldüğü gibi lambalarda etkinlik fakrötünü arttırmak,ışık renk özelliklerini iyileştirmek,boyutlarını küçültmek,daha kompakt hale getirmek ve yeni tiplerin geliştirilmesi için SOX’larda %400 artarak 200 lm’W’a,ÇFL’lerde 401m’W’dan 100 lm’W’a erişilmiştir,80’lerde MHL fe floresan lambaların renk özelliklerinden büyük iyileşme sağlanarak,Ra’ları 90’ın üzerine çıkılmıştır.Çeşitli renk sıcaklıklarında üretimler yapılmıştır.

  80’lerde üretilen KFL’ler sayesinde floresan lambalar boyut ve biçim açısından daha uygun hale getirilmiş ve günümüzde konutlar dahil estetiğin önemli olduğu yerlere girilmiştir.Aynı dönemde tungsten halojen lambaların kullanımı da yaygınlaşmıştır.80’lerin sonarından itibaren aydınlatmada CBL’ler terk edilirken ve NEL’lerin payları azalırken KFL’lerin THL’lerin ve MHL’lerin payları büyük oranda artmıştır.200’li yıllarda ise,LED AYDINLATMA sistemleri ve lambaları aydınlatmada kullanılmak üzere piyasaya sunulmuştur.