Samsung Osram Philips LED Çipleri | Silver LED Aydınlatma Magazası


Samsung Osram Philips LED Çipleri

Power Led Projektörler
Samsung Edison osram Lg Phlips Taiwan LED Çipleri
Fiyatı      :      TL
Ürünün Özellikleri
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Ürün Kodu:Slv-76

Samsung osram Philips LED Çipleri

Işık yayan diyotlar

LED İngilizcede anlamında L ight E mitting D iodes kelimesinin kısaltılmış haldir. Bu ürünün jenerik adı haline gelmiş söylemektedir.yongası yapılırken yapı itibarı ve N -P tipi yarıiletken(akımın tamamını geçirmeyen) katmanlar aralarında sandviç bir edilmiş açık bir toplumdur. İç çapının tabakasından ve bunlara bağlı elektriksel bir bağlantılarından geçmesini sağlayabilir. opto ismi verilen elektronik bir çalışandır . LED’e doğru bir yönde bir akımın geçmesinde elektronlar açık olan bir katmanı uyarmaktadır .Açık küçük tabakasına ışık kolayca üretilebilir . Üretilen anında veya reflektörden yansıması ile pencere tabakasına yayılabilir. silverled

LED Teknik Verileri

(Işık Yayan Diyot) Uygulamaları için Sistemler ve Komponentler Sistem tantımı ,
High Power 24 V RGB/CA sistem, HighPerformance Standard
Line Flex RGB2-CA Indoor, VS-P3 Spotlight
High Power 24 V RGB Triple, HighPerformance Standard
High Power 24 V RGB Line/RGB Flood ,LEDLine High Power PowerEmitter 4 W TriplePowerEmitter 3×4 W
Renk kontrol modülü – DigiLED CA ,VS-P3 Downlight
High Power Sistem Mimarisi, PowerEmitter 4 W
bağlantı teknolojisi – High Power RGB,
Standart 24 V sistemde, PowerEmitter 4 W PowerEmitter 3 W
LEDLine Flex SMD High Brightness,
Line Flex SMD tek renkli ve RGB ,
Line Flex SMD Outdoor tek renkli ve RGB ,
Line (COB),
MarkerLED (COB) ,
LighTile,
bağlantı teknolojisi,
EasyLED (COB), LED bağlantı teknolojisi – EasyConnect ,
EasyLED RGB (COB), LED bağlantı teknolojisi ,
EasyConnect RGB,
Line (SMD), LED bağlantı teknolojisi – LEDLine (SMD),
Renk kontrol modülü – DigiLED,
Tipik RGB Sistem Mimarisi,
bağlantı teknolojisi ,
Modüller için Elektronik Konvertöler 24 V ,
Standart 12 V sistemde,
SpotLight 12 V,
ChainLED (COB) ,
Line RGB Push ,
Modüller için Elektronik Konvertöler 12 V ,
Sabit Akım Sistem ,
HighPerformance (COB),
VS-P3 ,
PowerEmitter 3 W ve 4 W ,
TriplePowerEmitter 3×3 W ve 3×4 W ,
LEDLine High Power ,
XR-E modülleri için bini değerleri,
PowerOptics ,
sabit akım sürücüler ,
Termal iletken bantlar.

 

 1. FLORESAN LAMBALAR
  Alçak basınçlı 0,8 N/m civa buharının deşarj sonucunda ışımasının çok önemli bir kısmı 253,7 nm biraz da 185 nm dalga boylu ışınolmak üzere mor ötesidir.FLORESAN maddeler ise bu görünmeyen ışınların daha uzun dalga boylulara,yani ışığa dönüştürürler.Floresan lambalar tüpün iç cidarına floresan madde sürülmüş alçak basınçlı civa lambalardır.ışık üretim sürecinde deşarja ilaveten lüminesan da vardır.silverled.net

 2. İÇ AYDINLATMA TASARIMI

  Endütriyel tesislerinde aydınlık seviyeleri,tesisin mahiyetine,yapılan imalatın inceliğine bağlı olarak olarak farklıdır.Yüksekliği 4.5m den az olan endüstri tesislerinde,boyuna eksenleri bakış doğrultusuna paralel,tezgahlara dik yerleştirilmiş T5,T8,T12 flüoresan lambalar ihtiva eden reflektörlü sarkıt pendande armatürlerden oluşan sürekli(bunun mümkün olmadığı hallerde yer yer ayrık) bantları ile en iyi sonuçlar elde edilir.Yüksekliği 4.5 ila 7m olanlarda(çok az rastlanır)ise,de montaj yüksekliği 4.5 olarak aynı çözümler uygulanır.

  Yüksekliği 7m yi geçen endüstri yapılarında ise renk ayırımı gerekliliğine göre,metal halojen veya cıva buharlı veya yüksek basınçlı sodyum buharlı veya cob veya smd lidli atölye tipi yüksek endüstriyel tavan armatürü kullanılır.

  Gereken yerlerde daha yüksek aydınlık seviyesi sağlamak,kolon,vb engellerden dolayı oluşabilecek gölgeleri(iki yüksek tavanlı deşarj lambalı endüstri tesislerinde önemli sorun olabilir)önlemek,muayeneler için gerekebilecek özel aydınlatma için yerel veya işyerine yönelik genel olarak, da yapılır.

  Stroboskopik etki endüstri tesislerinde çok tehlikeli olabilir,mutlaka önlem alınmalıdır.enerji kesintilerinde devreye otomatik giren acil durum ışıklandırma ilaveten,yeniden yol alma süreleri uzun süre alan lambalarla LED ile aydınlatma yapılan tesislerde,diesel-generatör bulunsa dahi,devreye hemen giren lambalarla iş güvenliğini sağlayacak minimum mertebede aydınlatma sağlanmalıdır.

  Bazı endüstri tesislerinde çalışma düzlemi yüksekliği 0,80 cm,den farklı olabilir.mutlaka tahkik edilmelidir.Bazen de, yüksek raflı depolar gibi dikey düzlemde de aydınlık seviyesinin önemi olduğu hatırda tutulmalı ve uygun armatür seçilmelidir.
  Rutubetli yerlerde etanj,tozlu mahallerde toz sızdırmaz.patlayıcı gaz ve buharın oluşabileceği bölgelerde uygun ex-proof seçilmesi uygundur.silverled.net

 3. Floresan lambalar: Çubuk fleresan lambalar yapıdaki parapet , alçak duvarlar gibi lineer elemanların yakından aydınlatılmasında kullanılır.kompakt floresanlar ise geniş huzmeli projektörlerde yakından küçük yüzeylerin aydınlatılmasında kullanılır.

  Civa Buharlı Lanbalar: Bu lambaların ışık rengi soğuktur ve tayfı mavimtırak-yeşilimtırak cisimlerin cephe ve vurgulama aydınlatmasına çok uygundur.Ancak etkinlik faktörleri küçük ve renk ayırımı ortadır.Yıllık kullanık süresi orta olan tesislerde kullanılabilir.Ağaç ve yeşil alan aydınlatmasında çok iyi sonuçlar verir.

  Yüksek Basıçlı Sodyum Buharlı Lambalar:Bu lambaların ışık rengi kahverengimsi,kırmızımsı ve sarımsı yüzey aydınlatmasına çok uygundur.
  Alçak Basınçlı Sodyum Buharlı Lambalar:bu lambalar sadece sarı yüzey aydınlatmasında kullanılır.

  LED’ler:Uzun ömürlü,farklı renk ve ambiyans etkileri sağlamak için kolayca programlanan ,darbe ve titreşimlere çok dayanıklı, çeşitli ışık renklerine sahip olan bu lambaların etkinlik faktörleri oldukça yüksektir ve işletme maliyetleri düşüktür. Ayrıca yüksek parıltıları ile çok küçük görme açılarında dahi görünür ve kıvrılabilen lineer sistemleri de vardır.Bu özellikleriyle tüm cepe aydınlatması uygulamalarında kullanılabilir ancak özellikle LED lambalar halen pahalıdırlar,yani ilk yatırım maliyetleri yüksektir.LED lamba ve sistmlerinin gelecekte cephe aydınlatmasında daha çok yaygın kullanıcağı açıktır.

Bir Cevap Yazın