LED Aydınlatma

POWER LED PROJEKTÖR
power led aydinlatma
Fiyat      :      TL
urun ozellikleri
 • POWERLED
urun Aciklamasi Video Tanitim Yorumlar

Ürün Kodu:Slv-76

LED KABARIK FATURALARI DÜŞÜYOR MU ?

Halojen lambalara göre yüzde 93, klasik tasarruflu ampullere görede de yüzde  60’a varabilecek aydınlatma nın yakaladığı yeni nesil LED ürünlerinde günlük olarak 10 saatlik kullanımda  meydana gelen elektrik faturası, bir senede  sadece 4 TL olabiliyor iken  aynı aydınlatmayı sağlayan 50W lık bir  halojen ampul  günlük olarak  10 saat kullanımında  yıllık olarak meydana  gelebilecek  enerji gideri  64 TL’yi bulabilmektedir. LED,in içinde bulunan fosfor ve mikro elektronik ve  elemanlarından oluşacak olan  bir mikrochip özelliğinde bir üründür. Bunun da  asıl temel Adı Dioyot. 2016 tarihi itibarıyla Türkiye’de LED Chip üreten bir herhangi  firma bulunmamaktadır. LED Chipler, ithal  edilerek  Türkiye’de çeşitli  tasarım  ve projelerde aydınlatma armatürlerininin içine soğutucu takılarak imal ediliyor Hal böyle olunca da meydana  çıkan vahim sonuçlar, mühendislik hataları olabiliyor. Piyasada bulunan kalitesiz ürünler de bu hata zincirinin önemli bir unsurunu oluşturuyor..

Yorumlar

 1. admin diyor ki:

  Mavi Renkli LED’in keşfi tasarruf ve Nobel getirdi.
  Nobel Fizik Ödülü’nü buyıl Japon bilim adamı Isamu Akasaki (Meijo Üniversitesi), Hiroshi Amano (Nagoya Üniversitesi) ve Shuji Nakamura (California Üniversitesi) ödüllerini paylaştı. Nobel heyeti, 3 Japon bilim adamının verimli mavi renkli LED (ışık yayan diyot) keşfiyle ödülüne layık görüldüğünü açıkladı.

  Mavi renki LED’in keşfi, akıllı tablet ve telefon, bilgisayar ve ultra hd TV ekranlarında kullanılan LED teknolojisinin gelişmesinde anahtar rol oynadı. Yaklaşık 20 yıl kadar evvel mavi rankli keşfedilmesi, kırmızı ve yeşil renki (color)ile bir araya geldiğinde beyaz ışık meydana geldiği için önemli bir gelişme olarak kabul ediliyor.

 2. admin diyor ki:

  FLORESAN LAMBALAR.
  Alçak basınçlı 0,8 N/m civa buharının deşarj sonucunda ışımasının çok önemli bir kısmı 253,7 nm biraz da 185 nm dalga boylu ışınolmak üzere mor ötesidir.FLORESAN maddeler ise bu görünmeyen ışınların daha uzun dalga boylulara,yani ışığa dönüştürürler.Floresan lambalar tüpün iç cidarına floresan madde sürülmüş alçak basınçlı civa lambalardır.ışık üretim sürecinde deşarja ilaveten lüminesan da vardır.silverled.net

 3. admin diyor ki:

  İÇ AYDINLATMA TASARIMI

  Endütriyel tesislerinde aydınlık seviyeleri,tesisin mahiyetine,yapılan imalatın inceliğine bağlı olarak olarak farklıdır.Yüksekliği 4.5m den az olan endüstri tesislerinde,boyuna eksenleri bakış doğrultusuna paralel,tezgahlara dik yerleştirilmiş T5,T8,T12 flüoresan lambalar ihtiva eden reflektörlü sarkıt pendande armatürlerden oluşan sürekli(bununmümkün olmadığı hallerde yer yer ayrık) bantları ile en iyi sonuçlar elde edilir.Yüksekliği 4.5 ila 7m olanlarda(çok az rastlanır)ise,de montaj yüksekliği 4.5 olarak aynı çözümler uygulanır.

  Yüksekliği 7m yi geçen endüstri yapılarında ise renk ayırımı gerekliliğine göre,metal halojen veya cıva buharlı veya yüksek basınçlı sodyum buharlı veya cob veya smd lidli atölye tipi yüksek endüstriyel tavan armatürü kullanılır.

  Gereken yerlerde daha yüksek aydınlık seviyesi sağlamak,kolon,vb engellerden dolayı oluşabilecek gölgeleri(iki yüksek tavanlı deşarj lambalı endüstri tesislerinde önemli sorun olabilir)önlemek,muayeneler için gerekebilecek özel aydınlatma için yerel veya işyerine yönelik genel olarak, da yapılır.

  Stroboskopik etki endüstri tesislerinde çok tehlikeli olabilir,mutlaka önlem alınmalıdır.enerji kesintilerinde devreye otomatik giren acil durum ışıklandırma ilaveten,yeniden yol alma süreleri uzun süre alan lambalarla LED ile aydınlatma yapılan tesislerde,diesel-generatör bulunsa dahi,devreye hemen giren lambalarla iş güvenliğini sağlayacak minimum mertebede aydınlatma sağlanmalıdır.

  Bazı endüstri tesislerinde çalışma düzlemi yüksekliği 0,80 cm,den farklı olabilir.mutlaka tahkik edilmelidir.Bazen de, yüksek raflı depolar gibi dikey düzlemde de aydınlık seviyesinin önemi olduğu hatırda tutulmalı ve uygun armatür seçilmelidir.
  Rutubetli yerlerde etanj,tozlu mahallerde toz sızdırmaz.patlayıcı gaz ve buharın oluşabileceği bölgelerde uygun ex-proof seçilmesi uygundur.silverled.net

 4. admin diyor ki:

  GENİŞ ALANLARIN AYDINLATMALARI
  Karmaşık kavşaklar,büyük meydanlar,limanlar,apronlar,yükleme boşaltma sahaları,depolar,otoparklar ve endüstri sahaları gibi geniş alanlarda gerek yatırım,gerekse işletme maliyetinde tasarruf sağladığı gibi,daha kaliteli LED,li AYDINLATMA yapma imkanı verir.Direk yüksekliği arttıkça kamaşma riskinin azaldığı gözden kaçırılmamalıdır.Ekonomik direk yüksekliği 20m ila 30m arasındadır.Sirkülasyonun daha az engellenmesi için direkler arası uzaklığın daha büyük olması istenilen alanların 30m,den yüksek direkler kullanılmalıdır.Apron aydınlatmasında direk yüksekliğinde hava trafiği güvenliği sebebiyle kısıtlamalar olabilir,tahkik edilmelidir.Geniş alanlarDA tüp şeklinde yüksek basınçlı sodyum buharlı ve halojen veya özel yapım led projketör lambalar tavsiye edilir.silverled.net

 5. admin diyor ki:

  CEPHE AYDINLATMASINDA LAMBA SEÇİMİ
  En iyi çözümler ışık renginin yüzeyin rengiyle uyuşan lambalarla sağlanır.örneğin bir çelik konstrüksiyon metal halojen lambalar,öte yandan kahvemsi sarı taşlardan yapılmış bir hisar ışıklandırmasında yüksek basınçlı sodyum buharlı lambalar en iyi sonucu verir.Bu ilkeye ilaveten lamba seçiminde aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

  Normal Enkandesan lambalar(NEL,ler)Etkinlik faktörü çok küçük olan bu lambalardan PAR,lar geçici veya yıllık kullanım süresi çok kısa olan tesislerde kullanılabilir..

  Tungsten Halojen Lambalar (THL ler) NEL,lerden daha büyük tekinlik faktörüne sahip ve daha küçük boyutlu lambalardır.Küçük projektörlerle dahi huzmenin çok iyi kumanda edilmesini sağlarlar. PAR tipleri ve vardır.Gerek NEL,ler gerekse tungsten halojen lambalar loşlaştırma ve mükemmel renk ayırımı istenen cephe aydınlatmaları için çok uygundur.NEL,lerin kullanıldığı yerler için NEL,lerden daha uygundur.

 6. admin diyor ki:

  Floresan lambalar : Çubuk fleresan lambalar yapıdaki parapet , alçak duvarlar gibi lineer elemanların yakından aydınlatılmasında kullanılır.kompakt floresanlar ise geniş huzmeli projektörlerde yakından küçük yüzeylerin aydınlatılmasında kullanılır.

  Civa Buharlı Lanbalar: Bu lambaların ışık rengi soğuktur ve tayfı mavimtırak-yeşilimtırak cisimlerin cephe ve vurgulama aydınlatmasına çok uygundur.Ancak etkinlik faktörleri küçük ve renk ayırımı ortadır.Yıllık kullanık süresi orta olan tesislerde kullanılabilir.Ağaç ve yeşil alan aydınlatmasında çok iyi sonuçlar verir.

  Yüksek Basıçlı Sodyum Buharlı Lambalar:Bu lambaların ışık rengi kahverengimsi,kırmızımsı ve sarımsı yüzey aydınlatmasına çok uygundur.
  Alçak Basınçlı Sodyum Buharlı Lambalar:bu lambalar sadece sarı yüzey aydınlatmasında kullanılır.

  LED’ler:Uzun ömürlü,farklı renk ve ambiyans etkileri sağlamak için kolayca programlanan ,darbe ve titreşimlere çok dayanıklı, çeşitli ışık renklerine sahip olan bu lambaların etkinlik faktörleri oldukça yüksektir ve işletme maliyetleri düşüktür. Ayrıca yüksek parıltıları ile çok küçük görme açılarında dahi görünür ve kıvrılabilen lineer sistemleri de vardır.Bu özellikleriyle tüm cepe aydınlatması uygulamalarında kullanılabilir ancak özellikle LED lambalar halen pahalıdırlar,yani ilk yatırım maliyetleri yüksektir.LED lamba ve sistmlerinin gelecekte cephe aydınlatmasında daha çok yaygın kullanıcağı açıktır.

 7. admin diyor ki:

  PARK VE BAHÇELERDE CEPHE AYDINLATMASI.
  Park ve bahçelerde asayiş ve güvenlik açısından patikalar boyunca alçak direkler ve dekoratif ışıklı alçak direklerle (!!bollaard!!larla)yapılması şart olan aydınlatmaya ilaveten ağaçların,bitki çalılıkların, heykel,çeşme ve göletlerin projektörlerle,çiçek tarhların dekoratif çok güzel bir görünüm sağlar.

  Tasarımda,öncelikle yerin önemi objeler ve bitkilerin renkleri tespit edilmelidir.Tesisin geçici veya sürekli olması da tasarımı etkiler,sürekli tesislerde etkinlik faktörü daha büyük lambalar ve darbelerle daha dayanıklı malzemeler terci edilmelidir.Tasarımda dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdadır;

  Ağaç Ve Çalılıklar: Aydınlatma ya uzaktan yukarıdan uygun huzmeli projektörlerle veya ağaç gövdesinin hemen altında,yakından aşağıdan geniş huzmeli projektörlerle yapılır.Birinci teknik kavak gibi yoğun yeşilikli,ikincisi sarkan ve yaygın,salkım söğüt gibi,ağaçlar için daha büyük ordan da yuttuğundan aydınlatmamalıdır.

  Ağaçların farklı renklerle aydınlatmak dikkat çekici olmakla beraber çok ender ve çok az kullanılmalıdır,garip bir görünme yol açabilir.Yeşil dışında altın sarısı ile ışıklandımak özellikle sonbaharda hoş etki sağlar.

  Projektörler patikar ile objeler arasında yerleştririlmelidir.Kamaşmanın minimuma indirilmesi için çalılıklar,ağaç gövdeleri,kayalıklar,çitler,alçak duvarlar gibi engeller arkasına konulmalıdır.Gerektiğinde projektörlere ekranlayıcılar takılmalıdır.Ağaç gövdelerine,çok kalın dallarına tespit edilmiş yapılan çalışma,da hoş görünüm sağlar.Bir alanın ağaçlarda düzgün bir dış cephede az sayıda görsel açıdan enteresan ağacın aydınlatması daha estetikdir.

  Çiçek Tarhları: Çiçeklerin güzelliğini karanlıkta da ortaya çıkarmak için en yaygın teknik tarhın bir direğe,ağaç gövdesine veya kalın dalına,duvar monte edilmiş ancak gorüşmelerden gizlenmiş Bunun mümkün olmadığı hallerle mantar,çanak biçimde dekoratif ,ışık alçak direklerle/bollard’larda) yerel aydınlatma yapılır.

  Çiçekte ise mükemmel renk ayrımı gereklidir,ışık seviyesi de yeterli olduğundan enkandesan özellikle prese cam balonlular çiçek için en uygun lambalardır.

  Heykeller: Fonun karanlık olduğu hallerde heykellerin görünümü bozan gölgeler oluşmayacak biçimde yönlerdirilmelidir.

  Sular: Gölet gibi suların dinginliği;akan su,şelale gibi suların canlılığı vurgunlanmalıdır.Durgun su,temiz ve üzerinde yüzen cisimler yok ise ayna işlevi görür ve ağaç,çiçek ve heykeleri yansıtarak hoş yerleştirilen ışığın suda yansıtılarak endirekt kamaşmaya sebep olmamasına dikkat edilmelidir.Öte yandan akan su,fiskiye,su jetleri-kaskatları şelaleler gibi hareketli sularda ise canlılık vurgunlanmalıdır.Şelaleler ve su kaskatları önden veya arkadan aydınlatrabilir.Fıskiyeler ve su jetlerini alttan aydınlatmalıdır.Ayrıca su hareketine senkrolize parıltılı ve renk değişikleri yapmak çok etkileyicidir.silverled.net