Filament LED Ampul 36w

LED AMPUL
24w led filament ampul
Fiyat      :      30 TL
urun ozellikleri
 • Duy:E27
 • Lümen:3240
 • Ömür:20.000 Saat
 • Renk:3000 K / 6500 K
 • Watt:36

Fiyat: 30

urun Aciklamasi Video Tanitim Yorumlar

Ürün Kodu:Slv-77

NEDEN LED AMPUL?

ampullerin standart Flamanlı  akkor ampullere kıyaslandığında pozitif bir özelliği vardır. aydınlatma araçlarının dikey akışı, mekanı direk ışık alınmasını sağlamak suretiyle, klasik  olarak büyük oranda azaltır. ve ışık kaynakları içinde karanlık alan kalmaz. Sonuç ise, çevreye yayılan ışık optimum şekilde dağılır ve enerji giderleri ve ışık kirliliği gibi bir durum meydana gelmez.Çok güçlü Lümen Değeri yüksek LED ışık kaynağı son derece elverişlidir. konvansiyonel akkor floresan ampuller ve sodyum buharlı (ve cıva) lambaya oranla%50 ila 80, daha tasarruflu lambalara göre kıyaslandığında %10 ila 20 daha fazla enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Yorumlar

 1. harun diyor ki:

  NEDEN LED AMPUL?
  Uzun kullanım sürelerine bağlı kalarak, ampullerin devamlı hizmet kesintisinin arzalanmasına, hasar durumunda değiştirme gibi birtakım gereksinmelerin luzum olmamasına yardımcı olur ve bakımla ilgili olarak harukulade tasarruf sağlamaktadır.ampuller ortalama 50.000 saatten daha uzun süreli kullanım ömrüne sahiptir, bu da yaklaşık günlük olarak 8 saat yanan bir ampulün kullanım süresi 17 sene olması demektir. LEDli ampuller ısınmadaki farklılıklara ve vibrasyona karşı daha sağlamdır. bu da kullanım esnasında herhangi bir kesinti olmamasını sağlar.Floresanların veya sodyum buharlı lambanın aksine, T8,T5 Floresan aydınlatma araçları çok çabuk devreye girer ve -30 ºC’yi bulan düşük ısılarda bile en iyi parlaklığı ve renk algılamalarına çıkabilmesi için bir çalıştırma zamanına gerek duymazlar.

 2. admin diyor ki:

  LED Lambalar:Alternatif akımla çaılşan bu lambalar NEL,lerin ikame etmek için geliştirilmektedir. Büyük çoğunluğunu gerilimi 220-240 V,dur.12 V,luklarıda vardır.Çoğunlukla beyaz (3500K),sıcak beyaz (3000 K) ve kızgın beyaz (2700 K) ışık renklidirler ve R,ları 80 civarındadır.Ayrıca tek ve çok renklileri de vardır.Çok renklilerde bir lamba içinde farklı renk veren LED,ler bulunur.Bunlar ayrı ayrı kumanda edilerek aynı lambalardan farklı renkler sağlanır.NEL balonlu tipleri ve reflektörlüleri de üretilmektedir.NEL balon tiplerinde olanların ortalama anma ömürleri 25 000 saattir,şeffaf ve balonun iç cidarı ışığı dağıtıcı tozla kaplanmış tipleri vardır.

  Armut Balonlu Lambalar:2w (100 lm)ila 8w (450 lm)arasında üretilmektedir.Başlık duyları E27 ve B22,balonları A55 ve A60,dır.

  Buji Balonlu Ampuller:1,6 W (63 lm) ila 4 W (170 lm) arasında üretilmektedir.B40 balonlu ve E14 başlıklı duylardır.

  Deforme Glop Lamba:Şeffafları 1,6 W (63 lm),P45 balonlu ve E27 başlıklı duy olarak üretilmektedir.Dağıtıcı beyaz toz kaplılar 0,5 W ila 2 W arasında E14 ve E27 başlıklı olarak üretilmektedir.Bunların renklileri ve değişebilen çok renklileri RGB vardır.silverled.net

  Gloplar:G95 balonlular3w (135 lm) ve E27 başlıklıdırlar.Dekoratif amaçlı,renkleri değiştirilebilen çok renkliler,1W (G50 ve 1,5 W (G60) değerlerinde E27 ve B22 başlıklı imal edilmektedir.

  Şebeke Gerilimi Reflektörlüler:E27 ce GU10 başlıklı olan PAR 16,lar 2 ve 5 W güçlerindedir.Ortalama ömürleri 15000 saatir.PAR30,lar 11W PAR38,ler 16W güçlerinde imal edilmektedir.E27 başlıklıdırlar ve ortalama ömürleri 45000 saatir.silverled.net

  Lambaların değiştirilme süreleri:1000 saat ömürlü olan NEL,ler için oldukça anlamlı olan ortalama ömür kavramı, ömrü binlerce, hatta onbinlerce,saati bulan diyer lambalarda büyük oranda yanıltıcıdıri.Çünkü bu süre gerçek ortalama ömür değildir,istatistik olarak lambaların %50,sinin dayanacağı süredir.Gerçek ortalama süre bundan daha kısadır.Ayrıca lambaların etkinlik faktörü kullanım süresiyle birlikte azalırlar yani ışık enerjisi maliyeti yükselir.Dolayısıyla lambaları değiştirmek için bozuluncaya kadar beklemek hatalıdır,lambaların ekonomik ömründe değiştirilmesi gerekir.Ayrıca lambaların bir kısmı bu ortalama süreden çok önce bozulur.Bu faktörleri göz önüne alarak lambaların ortalama ömürleri yerine yararlı ömürleri göz önüne alınmalıdır.Aydınlatma ekonomisi üzerinde lambaların değiştirilme süresi ve armatür kirliliği,dolayısıyla armatür temizlik sıklığı,başka bir ifadeyle ile bakım strajesi çok önemlidir.silverled.net

  LED,ler:Bu lambalar elektrolüminesana dayanır.Bu çerçevede halen geliştirme aşamasında olan OLED,leri de kısaca ele alacağız.60,larda icat edilip ,90,ların sonlarında dahi sadece sinyal,taşıtlarda ek stop lambaları,enformasyon levhalarının elemanı olarakve kızıl ötesi ışın ihtiyaçlarını karşılamakiçin kullanılan LEDlerde son on yılda çok önemli gelişmeler sağlanmıştır.Bir süredir reklam,dekoratif aydınlatma ve trafik sinyalizasyonda,cephe aydınlatmasında kullanılan bulambalar,son bir iki yıl içinde,az olmakla beraber,iç aydınlatma ve yol aydınlatmasında dahi kullanılmaya başlamıştır.

  LED,ler uzun ömürlü (50 000-100 000 saat arası),darbe ve titreşimlere dayanıklı,farklı renk ve ambiyansetkileri sağlamak için kolayca programlanan,çeşitli ışık renklerine sahip,etkinlik faktörleri oldukça yüksek,işletme maliyetleri düşük lambalardır.Ayrıca yüksek parıltıları ile çok küçük görmeaçılarında dahi görülebilir.Dış etkilere dayanıklı ,su geçirmez tipleri de vardır.Öte yandan ilk yatırım maliyetleri çok yüksektir,yani çok pahalıdırlar.Halen reklam ve dekoratif aydınlatma dışında payları %1,in altındadır.silverled.net