60w Cob LED Sıva Üstü Armatür

LED PANEL ARMATÜR
Fiyat      :      210 TL
urun ozellikleri
 • Armatür Rengi:Beyaz
 • Ebat:60x60
 • Işık Renk.Beyaz-G.Işığı
 • Lümen:6000
 • Volt:220-240V
 • Watt:60

Fiyat: 210

urun Aciklamasi Video Tanitim Yorumlar

Ürün Kodu:Slv-97

AYDINLATMA HESAPLARI

iç ve dış  farklı  yolardan yapılır.Çoğunlukla iç aydınlatmada ışık  akısından dış  ise ışık şiddetinden haraket  edilir.Işık akısından haraketle yapılan hesap yöntemine kullanma faktörü veya  verim ışık akısı (lümen)yöntemi  denilmektedir. Işık şiddeti ile yapılan yöntem ise noktasal aydınlatma hesabı olarak adlandırır.Noktasal  yöntem iç ve  sadece yerel olarak kullanılır,ancak duvara,tavana yansıtmak suretiyle yapılanlar uygun değildir..

Dış alanda ise sadece yaklaşık hesaplarda ve eğer yüzeyin sadece ortalama aydınlık seviyesinin hesabı ile yenitilecek ise ışık akısından haraket edilir;yok eğer  yüzeyin hem nokta nokta seviyesi, dolayısıyla izolüks (eş-aydınlık) eğrileri,hem de ortalama aydınlık seviyesi hesaplamak  istenirse noktasal  hesabı kullanmak gerekir.Yol aydınlatmasında ise çoğunlukla parıltılı hesaplanır.

Günümüzde yapılan hesaplar  bilgisayar ortamında yapılmaktadır ve çok sayıda program vardır.Ancak konunun anlaşılması ve programların daha iyi kullanılması için bu hesapların öğrenilmesi gereklidir.

Yorumlar

 1. admin diyor ki:

  Fiber Optik Kablolarla Aydınlatma
  Aydınlatmabir diğer tarafı ise estetik yönü ve güvenli olması varoluşunun gündeme gelmesiyle birlikte bir takım aydınlatma teknikleri ortaya atılmıştır.Kendi başına bir ışık kaynağı olamasa da enerjide yerini almıştır. Bunlardan bazıları,da fiber optik kabloların sektörde sağladığı bir takım sayısız çözümlerdir.Fiber optikli aydınlatmalarda esas olan bir ifadeyle; bir ışık kaynağı ile Fiber optik kablodan elde edilen ışığın istenildiği bölgeye ışığı yükleyen fiber optikli kablolar vasıtasıyla taşınmasıdır.Fiber optikli ışık kaynağının bilindik aydınlatma ürünlerinde temelde en büyük özelliği; ışık ünitesinin uzakta konumlandırılması ve fiber roptikli kablolar ile taşınmasıdır