3x1w Led Ampul (GU-10,MR-16,E27) 220V

POWER LEDLİ AMPUL
3x1 Power led spot LED Ampul
Fiyat      :      5,5 TL
urun ozellikleri
urun Aciklamasi Video Tanitim Yorumlar

Ürün Kodu:Slv-65

Akım (IF): 1W lık Power LED’ler 350mA, 3W Power’ler 700mA sabit akım gerilimi ile beslenmektedir. Sabit Akım (Constand Current) özellikli sürücüler (driver) ile Gücünü almaktadır. Genellikle sıcak veya soğuk beyaz için driverin verimi oldulça önemlidir.

Gerilim (VF): 1W Power LED’ler Kendi renklerinde ve imalatı veya ithalatı yapan firmaya göre 2V-5V gibi akımlarda çalışmaktadır. Power Driver voltajı çok önemlidir. Mesela toplam 10 adet beyaz renkli  sıralı (seri) bağlamasıda kullanılacak Power LED,in sürücüsü (driver) 350mA sabit akımlı, 12-13W ve 35-40V gibi değerlerinde olmalıdır.

Parlaklık (ışık Gücü Lümen): genellikle çok yüksek  ışık verimi sağlamak için kullanılır. 1W ve 3W lık 350mA akımla 100 Lümen değerinde  ile 700mA akımla 100 Lümen değerinde RGB tercih edildiğinde 350mA’lik Silver LED tercih edilmelidir.

Açı (View Angel): Çok Renkli RGB 1W ve 3W,Lık genellikle dekoratif ve animasyon  amaçlı duvar boyama ve renklendirmelerde  (Wall Washer) için Power Led Kullanılır. Bu sebeple ışığın daha uzak mesafelere ulaşması  gerekir. Bunun için önüne plastik lensler koyulur. Bu  plastik lensler 5°C, 15°C, 20°C, 35°C, 55°C ışık açılı olarak piyasaya sunulmaktadır.Soğuk  Beyaz ve renkli  çoğunlukla  55°C ve 120°C olarak üretilir.

Yorumlar

  1. admin diyor ki:

    Power genellikle 1W ve 3W olarakmı piyasada kullanılır?
    Rengi beyaz olan power LED’ler iç ve dış genel aydınlatmalarda kullanılmaktadır, sarı,mavi,kırmızı yeşil ve 1watt ve 3watt lık RGB power LED’ler Wallwasher,lar diye sınıflandırılan duvar boyama aydınlatmalarında kullanılır. konusunda başı çekan firmalar Samsung ( sunnix-5), Cree ( X-lamp), Arkalarından Awago, Everlight, Prolight, Edison ( edixeon),Kingbright , Huey Jann, Lummicro Seul Semi Conductor (z-powerled) ,Osram ( Dragon-X), Lumileds ( Luxeon rabel),Nichia dır.gibi güçlü firmalar gelir.özelliklerine göre farklı ışık şiddetine sahiptirler.