320 watt LED Projektör

LED PROJEKTÖR ÜRÜNLERİ
4x80 Cob ledli Projektor ve Pendante armatur
Fiyatı      :      Fiyat sorunuz TL
Ürünün Özellikleri
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Ürün Kodu:Slv-90

320 watt LED Projektör

AYDINLATMADA LED TEKNOLOJİSİ

Gelişen teknolojiyle birlikte ışık kaynakları (projektör) her geçen gün değişmekte ve bugünde olduğu gibi  aydınlatma alanlarında yeni trendin açılımı  aydınlatma ile gelişen teknolojidir.  İnsanların  ismini bildiği ancak çalışma sistemi hakkında  kimsenin bilmediği  bir aydınlatma kaynağıdır.COB,LED yeni bir aydınlatma tekniği  pek değidir ve yaklaşık 5-6 yıl kadar bir mazisi vardır. silverled

Yorumlar

 1. admin diyor ki:

  Yol Aydınlatması:
  Yol aydınlatma şoforlere güvenli ve rahat sürüş sağladığı gibi yayaların da bulunduğu yollarda asayişe de yardımcı olur.Görsel performansı ve görsel konfor açısından aşağıdaki kalite kriterleri önemlidir.
  1.Parıltı-aydınlık seviyesi
  2.Parıltı-aydınlık seviyesinin düzgünlüğü
  3.Kamaşmanın sınırlanma derecesi
  4.Lambanın tayfı ve ışık renk özellikleri
  5.Görsel kılavuzlama

  Lambanın tayfı ve ışık renk özellikleri;Sadece taşıtlara ait yollarda istenilen ışık tayfı ve renk özellikleri,yayaların da bulunduğu şehiriçi yollardan çok farklıdır.Sadece taşıtlara ait yollarda renk ayırımı gereksizdir.Ancak keskinliğin büyük,algılama hızının yüksek olması ve kamaşmanın önlenmesi çok gereklidir.

  Öte yandan yayalarında bulunduğu yollarda biraz renk ayırımı gerekir ama diğer görsel özellikler daha az önemlidir.Ayrıca yolun yaya yoğunluğu ve çevresi de bu özellikler üzerinde etkendir.Önemsiz ara sokaklarda renk ayırımı gereksiz iken,şehir merkezindeki işlek-kalabalık ve önemli caddelerde biraz renk ayırımı istenir.

  Bilindiği gibi tayfında sadece 589 nm ve 589.6 nm dalga boylu çift çizgi bulunan alçak basınçlı sodyum buharlı lambalarda renk ayırımı mümkün değildir.öte yandan yapılan çeşitli araştırmalar bu lambalarla yapılan aydınlatmanın aşağıdaki üstünlükleri sağladığını ortaya koymuştir.

  -Görsel keskinlik en büyüktür.
  -Algılama hızı en yüksektir
  -Rahatsız edici kamaşma diğer
  -Bir kamaşma olduğunda toparlanma süresi en kısa olanıdır.

  Yüksek basınçlı sodyum buharlı lambalar ise alçak basınçlılardan renk ayırımı bakımından daha iyi olmakla beraber,yukarıdaki diğer özellikleri orta derecededir,Metal halojen lambaların renk ayırımı çok daha iyidir ama diğer özellikleri yüksek basınçlı sodyum buharlı lambalardan da kötüdür.
  Ayrıca düzgünlük bakımından direk armatür sayısı belirli bir değerden az olamayacağından özellikle düşük parıltılı sokaklarn aydınlatması için seçilen lambanın küçük güçlerinin de bulunması önemlidir.Alçak basınçlı sodyum buharlı lambaların 18w,gibi küçük güçlüleri de imal edilmektedir.Bu arada ABSBL,in etkinlik faktörünün YBSBL,den %60 MHL,den ise %60-100 dahabüyük olduğu gözden kaçırılmamalıdır.

  Görsel Kılavuzlama:Yolun gidişinin görülebilmesi ve kestirebilmesine görsel kılavuzlama denir.Görsel kılavuzlama özellikle hızın yüksek olduğu yollarda çok önemlidir;sürüş emniyetini ve konforunu artırır,Aydınlatma düzeni özellikle çok virajlı ve kavşaklı yollarda görsel kılavuzlama bakımından yanıltıcı olmamalıdır.İyi bir görsel kılavuzlama sağlanması için;Ortasında refüj bulunan yollarda direkler refüje yerleştirilmelidr.Orta refüj yollarda,virajlarda direkler dışa dikilmelidir.Fraklı ışık renkli lambalar kullanmak suretiyle oto yolların çıkışlarını vurgulamak,kavşakları belirlemek,ana yollardan tali yollara geçişi göstermek çok etkili görsel kılavuzlama sağlar.Ayrıca tali yollarda ana yollardakinden daha kısa direkler kullanmak ta iyi bir çözümdür.