25W Power Led Panel

LED PANEL ARMATÜR
25w, 16w, 9w, 4wPower Led kare petek panel
Fiyat      :      65 TL
urun ozellikleri
 • Dış Çap:21
 • İç Çap:19
 • Led Cinsi:power led
 • Renk:3000 K / 6500 K
 • Watt:25

Fiyat: 65

urun Aciklamasi Video Tanitim Yorumlar

Ürün Kodu:Slv-91

AYDINLATMA’NIN KONUSU:

Aydınlatma’nın temel konusunu ışığın üretimi, kullanımı ve dağılım, ekonomisi ve ölçülmesi  ile oluşur. Işığın insan üzerindeki etkilerini de analiz eder. Aydınlatma tekniği mühendislikte ve mimarlıkta önemi olan bir yere sahiptir. Bulunduğumuz bir odayı  aydınlatma için tavanın ortasına bir lamba asılmasıyla yetinilmez. Buradaki amaç işlev, estetik ve ekonomi genel olarak ele alınmalıdır. Amaç  ne estetik nede tekniktir. İyi bir aydınlatma çözümü mimari, fizyolojiyi  LED AYDINLATMA ARMATÜRÜ, nü ve ekonomisini bilen bir uzman elektrik mühendisiyle  proje başarıya ulaşabilir.

Aydınlatma tekniği eğitimi almak kaydıyla, lambalar elektrik enerjisiyle çalıştığından ve bu sektördeki uzman bir mühendis estetik önemi ve bu yapıyla   yakın ilişkisinden dolayı aydınlatma uzmanlığına en yakın mesleklerdir.

İyi bir aydınlatma ile özet olarak açıklarsak aşağıdaki faydalar sağlanır.

 1. Gözün kontrast etkisi , keskinliği, görme sürati, renk algılama artar. kamaşma azaları, yani görme hissi artar.
 2. Göz sağlığı korunur.
 3. İş kazaları azalır.
 4. çalışma verimi artar, ticarette iş hacmi  ve ekonomik  potansiyel artar.
 5. Normal ve olağanüstü hallerde güvenlik sağlanır.
 6. Estetik hislere ve konfor ihtiyacına cevap verilir.

 

Yorumlar

 1. yakup diyor ki:

  Diğer Mahaller:
  Evlerde yerel aydınlatma ve bekleme holleri,bürolar,labaratuvarlar,konferans salonu,mutfak,yemekhane,çamaşırhane gibi çeşitli mahaller de bulunur.Bu mahaller diğer yapılardaki benzerleri gibi aydınlatılır.

  Evlerde Led Aydınlatma:

  -Evlerde Aydınlatma ön planda olmalıdır.Evlerde huzur verici sıcak atmosfer sağlayan,estetik bir yapı ile bütünleşmelidir.,bunu sağlamak için;
  -Enkandesan tungsten halojen veya sıcak ışık renkli (2.700K-300K-4000K),R LED tercih edilmelidir.
  -ÇFL,den kaçınılmalıdır,mutfak dolabı altı-tezgah üstü gibi çizgisel ışıkların gerektiği yerlerde ralina lamba seçilmesini öneririz.
  -Armatürler,abajurlar ,yemek masası üstüne,koltukların civarına yatak baş uçlarına,tuvalet ve çalışma masası yanlarına,mutfak tezgahlarının üstüne,ayna üst ve yanlarına yerleştirilerek ihtiyaç yerlerinde yüksek aydınlık seviyesi sağlandığı gibi yeterli kadar temin edilir.
  -Duvarlara yönelik spotlarla,tablo gibi güzel objeler vurgulandığı gibi,duvarın mimari dokusu oraya çıkarılır ve endirekt olarak sağlanır.